Szkoła Rodzenia

O Pracowni

Przytulne otoczenie, doświadczony zespół oraz profesjonalne podejście do każdego uczestnika zajęć to gwarancja zadowolenia z naszej Szkoły Rodzenia. Wszystko co robimy, robimy z miłości do naszych maluszków, których przyjście na świat będzie największym szczęściem w Waszym życiu. Szczęście to będzie przeplatane z lękiem, niepewnością, brakiem sił o czym chcemy Wam opowiedzieć, bo z doświadczenia wiemy, że nie można przygotować się na zupełnie nową rolę życiową w kilka tygodni. Tej roli będziecie uczyć się razem z Dzieckiem, nie raz się potykając, nie raz wątpiąc w swoje Rodzicielskie moce…chcemy Wam opowiedzieć o pewnych sytuacjach, dać w niektórych rozwiązania, aby ten nowy nieznany świat stał się bardziej zrozumiały.

afterschool-img
kindergarten-img

Dla kogo?

Jesteście zapracowani, chcecie wspólnie przygotować się do porodu oraz Rodzicielstwa? Nasza „Szkoła Rodzenia – Parasol” wychodzi Wam naprzeciw. Niezależnie w jakim tygodniu ciąży jesteście możecie skorzystać z naszych usług.
W programie 8 osiem dwugodzinnych spotkań:
- w tym sześć z położnymi;
- jedno z psychologiem;
- dwugodzinne spotkanie z logopedą i terapeutą integracji sensorycznej.

Dodatkowo możecie wykupić 2 spotkania z położnymi, po porodzie w waszym domu.

Plan spotkań

Harmonogram zajęć w prywatnej szkole rodzenia.

Spotkanie 1:
Przegląd poznańskich porodówek. Wyprawka do szpitala dla matki i noworodka. Co może niepokoić w ciąży? Badania, które należy wykonać w ciąży.

Spotkanie 2:
Poród naturalny a cięcie cesarskie. Porody zabiegowe. Wybór osoby towarzyszącej oraz jej rola do aktywnego uczestnictwa w porodzie; pozytywne aspekty obecności ojca dziecka podczas porodu; poród aktywny; okresy porodu.

Spotkanie 3:
Farmakologiczne i niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu (oddychanie w czasie porodu, pozycje wertykalne). Nacięcie krocza. Plan porodu. Ćwiczenia w parach- oddychanie przeponowe. Połóg jeden z najtrudniejszych momentów w życiu kobiety.

Spotkanie 4:
Karmienie piersią –skład mleka, fizjologia laktacji oraz zalecenia WHO; pierwsze kroki przy karmieniu piersią oraz jego praktyczne aspekty; zalety karmienia piersią dla dziecka i matki; jak często karmić piersią; w jakiej pozycji karmić piersią – ćwiczenia; problemy w laktacji; Rozszerzanie diety.

Spotkanie 5:
Stany przejściowe noworodka. Szczepienia w 1 roku życia. Maleństwo nie podpowie Ci co mu dolega- opowiemy o najczęstszych problemach noworodka i niemowlęcia ( kolka, dyschezja, napięcie mięśniowe, ulewanie, katar, ropienie oczu, ciemieniucha, odparzenia).

Spotkanie 6:
Kąpiel noworodka, pielęgnacja skóry noworodka. Jak prawidłowo nosić i przewijać noworodka. Rozwój niemowlęcia w pierwszy roku życia, na co zwrócić uwagę.

Spotkanie 7 (prowadzone przez psychologa): Krótki warsztat z psychologiem o początkach rodzicielstwa. Porozmawiamy o potrzebach świeżo upieczonych rodziców i ich dziecka. O budowaniu więzi z niemowlęciem a także ze sobą, w nowych rolach.

Spotkanie 8 (prowadzone przez logopedę i terapeutę integracji sensorycznej):
Od ssania do zdania.
Integracja sensoryczna w życiu Twojego Dziecka.

Spotkanie 9 (prowadzone przez mikrobiologa):

Spotkanie 10 (prowadzone przez stomatologa):

Hollywood smile u kobiety w ciąży? Możliwe!
Rozmowa na temat profilaktyki stomatologicznej u kobiet w ciąży, a także zalecenia dla Rodziców jak dbac o higienę jamy ustnej u dziecka.
toddlercare-img
kidsparty-img

Cennik

Spotkania odbywają się cyklicznie co środę od godziny 17:00 do 19:00. Przeznaczone są dla Mamy i Taty a ich całkowity koszt wynosi 520 zł.

Joanna Stachlewska
Joanna Kortus

położne
to top button