Półkolonie : ferie zimowe 2024! Palędzie

Podczas zbliżających się ferii zimowych zapraszamy Państwa Dzieci do udziału w naszych aktywnych półkoloniach z Treningiem Umiejętności Społecznych. Wieloletnie doświadczenie naszego Zespołu Terapeutów i Pedagogów w prowadzeniu różnorodnych zajęć skutkuje indywidualnym oraz profesjonalnym podejściem do Państwa Dzieci. Zapewniamy nie tylko Trening Umiejętności Społecznych, ale również Teatr Emocji, kreatywne warsztaty twórcze oraz wszelkie aktywności sportowe!

W trakcie modułów są poruszane następujące obszary: 

 • nauka asertywnej postawy i porozumiewania się w trudnych i konfliktowych sytuacjach za pośrednictwem komunikatu JA,
 • rozwijanie umiejętności rozumienia emocji swoich i innych osób oraz metod radzenia sobie z nimi,
 • nauka pozytywnego myślenia i kształtowania poczucia własnej wartości,
 • nauka nawiązywania, rozwijania i podtrzymywania relacji międzyludzkich,
 • metody zastępowania zachowań agresywnych oraz nauki technik rozwiązywania problemów bez przemocy.
 • Nauka technik wyciszających 
 • Kreatywne i twórcze działanie 

Aktywności sportowe – wierzymy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego zachęcamy dzieci do wszelkiej aktywności fizycznej – zarówno w sali integracji sensorycznej, jak i na świeżym powietrzu. Uczestnicy mogą wziąć udział w różnorodnych grach zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka – dzięki temu mogą uczyć się współpracy i metod rozwiązywania konfliktów. Prowadzimy ponadto liczne zabawy ruchowe, by dzieci mogły wypocząć, spędzić wartościowy czas z rówieśnikami oraz rozładować swoje pokłady energii.

Zajęcia integracyjne, gry i zabawy sportowe, relaksacja oraz inne formy wyciszające – pod koniec każdego dnia półkolonii dajemy dzieciom przestrzeń na odpoczynek, integrację z rówieśnikami, a także swobodną zabawę. Część dzieci lubi wykorzystywać ten czas na aktywności sportowe, inne natomiast mogą bawić się w przeróżne gry integracyjne animowane przez prowadzących, np. takie w wykorzystaniem chusty animacyjnej. Znajdujemy także czas na wyciszenie po dniu pełnym wrażeń – często organizujemy relaksację, zachęcamy uczestników do rozmowy czy grania w gry planszowe.

Teatr Emocji – zajęcia mają formę nauki przez zabawę – uczestnicy tworzą swoje kukiełki, bawią się w teatrzyk cieni, czy też odgrywają improwizowane scenki. W ten sposób utrwalają zdobyte przez siebie umiejętności społeczne. Główny nacisk jest tu położony na emocje – ich nazywanie oraz rozpoznawanie u siebie i innych ludzi. Uczestnicy uczą się także ekspresji emocji, która powinna być społecznie akceptowalna, czyli taka, która nie wyrządza innym krzywdy. W czasie zajęć dzieci mogą nauczyć się przykładowo, jak mogą odnaleźć w sobie swoje mocne strony, a także jak radzić sobie ze stresem. 

Panel zajęć technika relaksacji i mindfulness.

Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności empatii i uważności, a także twórczego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z napięciem i lękiem.

Fakultatywna poranna i popołudniowa świetlica

 • W odpowiedzi na potrzeby rodziców udających się wcześniej do pracy informujemy o możliwości wcześniejszego przywiezienia dziecka na poranne zajęcia świetlicowe.
 • W ramach świetlicy oferujemy opiekę oraz zróżnicowany program zabaw, gier i prac plastycznych, dzięki którym dzieciom czas przed zajęciami zleci bardzo szybko i przyjemnie.
 • Dzieci na naszą świetlicę można przywieźć na godz. 7:30 
 • Koszt zajęć świetlicowych wynosi 20zł od dziecka/od zajęć.
 • W okresie półkolonii zimowych oferujemy z 16.02./17.02. nocowanie w Pracowni Rozwoju Dziecka Parasol pod czujnym okiem terapeutów ! 
 • Zapraszamy do kontaktu! paledzie@parasol.edu.pl
Stworzone w serwisie interankiety

to top button