Dziecko uczy się tego czego doświadcza

Klub Malucha

O Pracowni

Zapraszamy do Klub Malucha Pracowni Rozwoju Dziecka Parasol mieszczącego się w Oddziale Palędzie przy ul. Malinowej 35 -kameralnego miejsca opieki i rozwoju dla dzieci w wieku żłobkowym (od 1 roku do 4 lat).

Tworząc miejsce przyjazne dzieciom - inspiracje do naszej pracy zaczerpnęliśmy z natury -sensorycznych doświadczeń . Łączymy to, co wartościowe w edukacji, pedagogice, muzyce, integracji sensorycznej w autorski program Pracowni Rozwoju Dziecka Parasol. Stawiamy na wysoką jakość opieki nad dzieckiem, bazującej na bezpiecznym przywiązaniu i podążaniu za dzieckiem. Pracujemy w małych, kameralnych grupach. Uczymy wrażliwości estetycznej i zamiłowania do sztuki, muzyki. Dzieci przebywają w starannie urządzonych wnętrzach i korzystają z wyposażenia przestrzeni najwyższej jakości. Jemy zdrowo i bez pośpiechu. Regularnie odwiedza nas ze swoimi zajęciami GordonKids&Babies Joanna Skorupska, która towarzyszy dzieciom w swobodnej zabawie umuzykalniającej kierowanej teorią uczenia się muzyki wg Edwina E. Gordona.

Terapeuci współpracujący z Pracownią Parasol: psycholog, specjalista od wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda - bacznie przyglądać się będą rozwojowi każdego dziecka. Dzięki tak holistycznemu podejściu do dziecka możemy otoczyć je odpowiednim wsparciem/ działaniem.

Mieścimy się w dobrze usytuowanym miejscu między Publicznym Przedszkolem a Szkołą Podstawową w Palędziu przy ul. Malinowej 35.

W Parasolu towarzyszymy dzieciom na bardzo ważnym etapie ich życia. Okres do około 3 lat jest kluczowy dla tworzenia się zdrowej i silnej osobowości. Przywiązujemy ogromną wagę do jakości relacji, jakie łączą nas z dziećmi i opieramy się w tym na idei Rodzicielstwa Bliskości. Wiemy, że każde dziecko potrzebuje stałej uwagi i cichej obecności dorosłego, by mogło swobodnie rozwijać się i odkrywać świat. Uczymy dzieci wsłuchiwania się w swoje potrzeby, wyrażania ich oraz rozumienia potrzeb innych osób i szacunku dla odmienności. Pokazujemy, że dobrze jest współdziałać.

Dajemy dzieciom siebie – swój czas, obecność, dostępność, wrażliwość. Pozwalamy na popełnianie błędów, eksperymentowanie, doświadczanie poczucia wpływu. Działamy bez pośpiechu.

IMG_9890

Adaptacja

Dzieci adaptują się do nowego środowiska poprzez wcześniejsze uczestnictwo w zajęciach grupy zabawowej Pracowni Rozwoju Dziecka Parasol (cotygodniowe zajęcia ogólnorozwojowe w stałej grupie uczestników). 

Cykl spotkań adaptacyjnych w Pracowni Klubu Malucha Parasol rozpoczyna 2,5h wykład dotyczący adaptacji dziecka prowadzony przez psychologa dziecięcego . 

Kolejno przez dwutygodniowe szczeble adaptacji uczestniczy w 1,5 h zajęciach. Pod skrzydłami rodzica, przy jego czynnym wsparciu, dziecko doświadcza różnorodnych aktywności przygotowanych przez nauczycieli. W tym czasie ma możliwość zapoznania się z salą, dotknąć zabawek, książek i odkryć każdy najmniejszy kąt Parasola.

Skupimy się na tym, aby każdemu dziecku dać tyle czasu, przestrzeni i wsparcia, ile potrzebuje. Zależy nam by  Dziecko mogło poczuć się komfortowo w nowych warunkach i w odpowiednim dla siebie tempie adaptować się do nowej rzeczywistości.

 

 

Plan dnia

 

7:00 - 8:00 Witanie dzieci

8:00 - 8:30 Śniadanie

8:30 – 8:45 Czynności higieniczno-sanitarne

8:45 – 10:00 Zajęcia ogólnorozwojowe, wspierające rozwój dziecka, spacer – zabawy na świeżym powietrzu

10:00 – 10:30 Swobodna zabawa

10:30 – 11:00 Zupa

11:00 – 11:15 Czynności higieniczno-sanitarne

11:15 – 13:00 Leżakowanie

13:00 – 13:30 II danie

13:30 – 13:45 Czynności higieniczno-sanitarne

13:45 – 14:30 Swobodna zabawa, żegnanie się dzieci

1111111
F785016B-8912-4335-9240-373AB5EB6974_L0_001-27.08.2023, 19_10_14

Cennik

Wpisowe : 700 zł

Pierwszy miesiąc adaptacji - 30 zł za 1h zajęć rozliczane pod koniec procesu adaptacji

Czesne : 1600 zł

Wyżywienie: 23 zł

 

Grey Minimalist Modern Cute Kid Photo Collage Portrait – 3
Grey Minimalist Modern Cute Kid Photo Collage Portrait – 3
Grey Minimalist Modern Cute Kid Photo Collage Portrait – 3
Grey Minimalist Modern Cute Kid Photo Collage Portrait – 3
Grey Minimalist Modern Cute Kid Photo Collage Portrait – 3

Kadra

Magdalena Kruszyńska-Kierzek

Organ prowadzący / Właściciel pracowni
to top button